Kawalerka w centrum czy domek na peryferiach? Co wybrać?

Kategoria: Nieruchomości Opublikowano: środa, 06 wrzesień 2017 Super User

nowoczesny blokRynek budowlany rządzi się swoimi prawami i podmioty chcące osiedlić się na swoim muszą podejmować ciężkie decyzje. Już sama materia pożyczki hipotecznej jest w stanie ludzi wykończyć umysłowo, a co dopiero wszystkie inne problemy - począwszy od wybrania lokalizacji, na przyzwoitym umeblowaniu skończywszy.

Nie sposób zaprzeczyć - nasze przyszłe mieszkanie nigdy nie będzie idealne. Dlaczego tak uważam? W szczególności idzie o ceny mieszkań a także swoistość rynku nieruchomości. Jeśli chcemy żyć w centrum metropolii - nieopodal pracy oraz wszelkiego typu rozrywek - trzeba za to adekwatnie zapłacić i prawdopodobnie mało kogo będzie stać na lokal większy aniżeli 50 m. Jeśli wszelako zależy nam na przestrzeni oraz dodatkowo ogrodzie - nie ma innej możliwości - należy się wyprowadzić na peryferia. No chyba że mamy miliony na koncie, lecz sądzę, że dużej części czytelników tegoż artykułu to raczej nie dotyczy :D

To jednakże, iż nasze zakwaterowanie nie stanie się idealne, nie oznacza, byśmy mieli porzucić starania. Zróbmy tak, ażeby jak najakuratniej realizowało nasze potrzeby. Na początek zatem pożądane jest wyznaczyć swe priorytety. Czy zależy nam prędzej na szybkim dojeździe do pracy i bliskości kin czy teatrów? Czy może cenimy sobie ciszę i spokój, natomiast niedzielne popołudnie wolimy spędzać nie na zakupach, a w ogródku przy ognisku?

Mogłoby się wydawać, że każdy z nas wie dobrze, czego potrzebuje. Nic bardziej mylnego. Ileż to znam osób, które kupiły cztery kąty gdzieś na wygwizdowie i teraz nie robią nic innego ponad narzekanie na korki dojazdowe do miasta, nieobecność infrastruktury oraz długi czas dojazdu do roboty. Z drugiej strony znam też małżeństwa, jakie nabyły malutkie lokum w śródmieściu i non stop utyskują na brak miejsca. Decyzja o zakupie domu wydaje się być jedną z poważniejszych w życiu. Serio, należałoby ją dobrze rozważyć.

nowoczesny dom

Pamiętajmy również o kwestii zorganizowania mieszkania albo willi. Każdy z nas posiada różne upodobania. Jedni lubią dużą przestrzeń, inni nowoczesność. Przypuszczalnie nie potrzebujesz wielkiego domu, a jedynie starczy Ci innowacyjna kuchnia, piękna toaleta oraz salon z kominkiem pośrodku? A może wprost przeciwnie - świetnie żyjesz pośród rozlatujących się sprzętów, lecz pragniesz powierzchni a także ogródka, aby wypić w nim popołudniową herbatę. Należałoby się dodatkowo zastanowić chociażby nad sprawą ocieplania. Jeżeli cenimy wysokie temperatury, apartament w bloku z ogrzewaniem miejskim będzie korzystniejszym rozstrzygnięciem. Pomnijmy, że rozległy dom ciężko ogrzać oraz nie jest to wyzwanie tanie.

Następna kwestia to sam remont albo budowa. Na pewno czasem taniej jest postawić dom na peryferiach niżeli kupić dużych rozmiarów M w śródmieściu. Lecz po pewnym czasie należy taki lokal wyekwipować, a niektóre sprzęty tanie nie są. Posiadając małą kuchnię i dwa pomieszczenia stanie się to o wiele tańsze aniżeli w kontekście 200-metrowej willi.

Niewątpliwie sądzę, iż należałoby te wszystkie kwestie dokładnie przekalkulować. Nie kupujmy własnego wymarzonego lokum według powiedzenia, że jakoś to będzie. To naprawdę istotna decyzja naszego życia.

Odsłony: 966