Urlop za rozsądną cenę

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: środa, 02 maj 2018 Super User

urlop za rosądną cenęZbliża się sezon urlopowy. Niektórzy są zapewne skłonni zbagatelizować wpływ odpoczynku na naszą wydajność, zdrowie i dobre samopoczucie, ale to błąd. Urlop potrzebny jest każdemu. A pisząc urlop nie mam bynajmniej na myśli weekendowego wypadu na grilla na działkę... W każdym razie – można sprawić sobie fajne, również zagraniczne wakacje, za rozsądną cenę. Jak to zrobić?

Przede wszystkim warto śledzić ceny biletów lotniczych. Kiedyś wszelkie wyszukiwarki samolotowe mnie przerażały, ale okazało się, że można się z nich dość szybko nauczyć korzystać. Nie mam ulubionej – poszukajcie sobie, każdy znajdzie sobie taką, jaka będzie mu pasować najlepiej. Zaglądając na takie strony regularnie, można wychwycić naprawdę doskonałe promocje. Warto również ustawić sobie alerty. Wtedy nawet nie musimy odwiedzać takiej strony, powiadomienie zostanie nam wysłane na maila. I dzięki temu polecimy do Rzymu albo Lizbony np. za 150 zł. Warto?

tanie wakacje

Inny pomysł – myślę, że w Polsce jeszcze mało popularny – to tzw. kluby podróżników. Przetestowany mam jeden – Solistów – możecie sobie sprawdzić ich stronę http://solisci.pl/. Na czym to polega? Otóż grupy pasjonatów podróżowania organizują wyprawy – często w dalekie, egzotyczne miejsca. Dzięki temu, że ci ludzie się na tym znają, pasjonują podróżami, mają duże doświadczenie w wyjazdach i wprawach, a także nie korzystają z drogich hoteli czy środków transportu – można odwiedzić naprawdę odległe krainy za rozsądną cenę. Rozsądną czyli jaką? Z reguły około połowę niższą niż w biurze podróży. Także jeśli macie ochotę na Indie, Kubę, Islandię, Japonię, Stany czy Kenię – zainteresujcie się tego typu podróżowaniem. Podrzucam linka dla zainteresowanych: http://solisci.pl/najblizsze-wyprawy/. To oczywiście nie jest opcja dla leniuchów, ale moim zdaniem naprawdę warto.

Biur podróży oczywiście też bym nie odrzucał. Często mają naprawdę dobre oferty. Szczególnie warto śledzić opcje wyjazdów last minute albo first minute. Ceny zwykle są bardzo dobre, a do tego duże biura podróży oferują szereg dodatkowych profitów. Naprawdę – jeśli dobrze poszukamy, można na dalekim, egzotycznym wyjeździe uszczknąć dobre 15% od standardowej ceny wycieczki. A przy dalekich wyjazdach to już spora oszczędność.

Odsłony: 632