Obiady z kontrahentami

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: poniedziałek, 02 lipiec 2018 Super User

Każda osoba, która posiada swój interes wie, że nieraz wypada się spotykać z kontrahentami poza firmą. Często bywają to rozmowy biznesowe w przyjaznej atmosferze np. w trakcie kolacji.

Powinno się w takim przypadku przemyśleć w jakim miejscu najodpowiedniej będzie nam się spotykać. Dobrze jest aby już sam wystrój lokalu był przyjazny, najlepiej dlatego wybrać się do eleganckich lokali, a nie na zwykły fast food. Jeśli nie mamy pomysłu gdzie się przejść na taki posiłek, to powinno się sprawdzić, czy w okolicy nie mamy restauracji przygotowującej sushi - tego typu lokale zwykle urządzone są niezwykle schludnie jak również mają biznesowe wnętrze.

Bez wątpliwości jeśli w sąsiedztwie nie mamy takiej restauracji, a ogromnie nam zależy na eleganckim obiedzie, jaki zostanie fajnie podany i nie będzie trzeba się martwić, że ochłodzi się zanim skończymy rozmowy biznesowe - to zawsze można zamówić posiłek z dowozem do biura. Dzięki temu też będziemy w stanie zaoferować partnerom przekąskę, która będzie estetyczna oraz każdy będzie w stanie samodzielnie skomponować ilość oraz formę sushi na swoim talerzu.

Jeśli posiadamy pełne przekonanie, że nasi kontrahenci jedzą sushi, to jesteśmy w stanie zamówić mieszankę tych przekąsek i nie będziemy musieli przepytywać wszystkich kolejno, na co mają ochotę. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego zamieszania, a jak wiadomo, przy dyskusjach biznesowych we wszystkich przypadkach chcemy zaprezentować się najlepiej bo od tegoż może zależeć dalsze funkcjonowanie firmy.

Bez wątpliwości tego typu wspólne lunche niezwykle często pieczętują różne kontrakty oraz należałoby to celebrować w przyjemnej restauracji. Restauracje japońskie są niezwykle nagminnie wybierane na tego typu lunche, ponieważ posiadamy pewność, że jedzenie posmakuje wszystkim. Ponadto nie ma trudności ze świętowaniem podpisanych kontraktów w siedzibie spółki, ponieważ bezproblemowo zawsze jesteśmy w stanie zamówić sushi na dowóz.

Powinno się też pamiętać, że niezwykle często tego typu wspólne obiady z kontrahentami są niezwykle miłym gestem na zwieńczenie rozmów.

Odsłony: 736