Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych – co warto o tym wiedzieć, aby nie zbankrutować?

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: czwartek, 20 kwiecień 2017 Super User

investZ pewnością ze słowem inwestycja asocjują się przeróżnego rodzaju giełdy i rynki walutowe. Jest to właściwe skojarzenie, które pozwala obrać słuszny tok rozumowania i działania.

Jednym z takich punktów, gdzie można inwestować pieniądze i liczyć na ich spotęgowanie jest giełda. W tym przypadku mowa o giełdzie papierów wartościowych. Giełda papierów wartościowych od samego początku miała przede wszystkim dawać możliwości wspierania biznesu przez dużych inwestorów, którzy już nie mają wolnego czasu ani ochoty budować od podstaw korporacji. Jednak niezwykle entuzjastycznie kupią lub wejdą w partnerstwo z posiadaczami firm, które mają już teraz odpowiednie wyniki, ugruntowaną lokalizację na rynku i planują przeprowadzić praktyczną ekspansję, jedynie potrzebują do niej pieniędzy. Tu wkracza naturalnie giełda, na jakiej dokładnie kręcą się tysiące milionerów gotowych porzucić swoje aktualnie posiadane akcje jedynie w następstwie tego, że ogólna plotka głosi iż niedługo ktoś splajtuje.

Ci sami ludzie niezwykle wnikliwie analizują najmniejsze nawet debiuty oraz nie chcą przepuścić, aby ktoś inny wypatrzył potentata rynkowego nim ten zdąży się rozwinąć. Istnieje albowiem wiele branż, jak w ostatnim czasie komputerowa oraz internetowa, które potrafią w ciągu jednego miesiąca od debiutu na giełdzie przynieść własnym inwestorom poprawienie wartości portfela aktywów o kilkadziesiąt procent. Nikt nie pragnie więc ominąć takiej możliwości.

Udana inwestycja - wyczucie czasu

zegarJakikolwiek inwestor szczegółowo dobiera sobie odmiany inwestowania w zależności od wyczekiwanego pożytku oraz chęci podjęcia niebezpieczeństwa. Jeśli ktoś nie boi się ryzykować, ma prawo kupować akcje firmy, jaka ostatnimi czasy tylko spada i jest ciężko krytykowana. Co poniektórzy inwestorzy giełdowi decydują się grać tak w ciemno w nadziei, że ocena wiarygodności wystawione przez rynek danemu przedsiębiorcy jest na wyrost oraz po małym zastrzyku finansowym i wejściu w skład zarządu danej jednostki gospodarczej uda się ją jeszcze postawić na nogi oraz zarobić na niej przynajmniej kilkanaście procent.

Inni jednak pozyskują firmy spadkujące wybitnie celowo. Jeśli uda im się kupić bez liku akcji w chwili, gdy jednostka gospodarcza będzie bliska dna i tuż przed tym, jak zacznie po raz kolejny się odbijać oraz szybować w górę, ma prawo uważać się za szczęściarza oraz bogacza. Tak samo jak człowiek, jaki adekwatnie postanowi sprzedać wszelkie swoje udziały w firmie, co do której obawia się o jej przyszłość na giełdzie i naprawdę dzień po wycofaniu z niej własnych aktywów okaże się, że teraz już całkiem cały rynek wie, że jednostka gospodarcza nie wytrzyma oraz jej kurs poszybuje w dół.

Odsłony: 989