Nietypowe inwestycje: zwierzęta

Kategoria: Inne Opublikowano: czwartek, 09 maj 2019 Super User

Savannah Cat portraitZ reguły nie patrzymy na zwierzęta pod kątem ich ceny. Okazuje się tymczasem, że i one są w stanie stanowić nawet swego rodzaju inwestycję - i to nie kość słoniowa jest powodem tej ceny. Ludzie potrafią zapłacić nieraz duże pieniądze za wymarzonego zwierzaka. Poniżej zestawienie zwierząt, które osiągały ceny wyższe niż luksusowy samochód.

Grzywacz chiński
Grzywacz to rasa psa o dość… osobliwym wyglądzie. Ewidentnie jednak ma swych entuzjastów, bo jedno szczenię może osiągać cenę pięciu tysięcy dolarów.

Gołębie hodowlane
Dla europejczyka może to być nie do uwierzenia, że te gołębie, które są plagą naszych miast, są w stanie osiągać tak ogromne ceny. Gołębie hodowlane to jednak zgoła inny gatunek. Przechodzą specjalne szkolenia, biorą udział w wyścigach. Ich właściciele uważają je za pasję i czasem inwestycję - i czasem ta w istocie przynosi plony. Najbardziej wartościowe stado gołębi (w którego skład wchodził również najszybszy gołąb świata) kosztowało 6 mln dolarów! Oznacza to, że cena jednego egzemplarza w okolicy 136 tysięcy dolarów.

Kot odmiany savannah
Ta rasa powstała na skutek zmieszania genów felis catus - czyli naszego dachowca i dzikiego serwala. Przedstawiciele odmiany savannah mają niebanalną urodę, a jednocześnie są pokojowe tak jak popularne dachowce. Za takiego kota ze sprawdzonej hodowli można zapłacić od czterech do dziesięciu tysięcy dolarów.

Kakadu palmowa
Ten rodzaj papugi osiąga cenę nawet 16 tys. dolarów. Określa się ją perkusistą - w swoim naturalnym środowisku te ptaki stukają gałązkami w stare gałęzie, oznaczając tym dźwiękiem swój teren. Kakadu jest bardzo urodziwa, a w dodatku długowieczna: potrafi przeżyć nawet 90 lat lat. To oznacza, że jeśli zdecydujesz się nabyć taką arę, musisz mieć pewność, że twoi potomni podejmą się opieki nad nią.

labladorLabrador Sir Lancelot Encore
To słodkie szczenię kosztowało aż 155 tys. dolarów. Z jakiej przyczyny aż tyle, jeśli to dość powszechna odmiana? A więc, ten właśnie pies był... efektem klonowania.

Najdrożej sprzedane zwierzę na świecie: koń o imieniu The Green Monkey
Ten sportowy koń został sprzedany za aż 16 mln dolarów i stał się tym samym najbardziej wartościowym zwierzęciem na kuli ziemskiej. Jego nabywca wystawiał go później w biegach, jednak The Green Monkey nie przyniósł zwrotu: choć zdobywał wysokie miejsca, nie zarobił w sumie kwoty, która została na niego wydana.

Odsłony: 1254