O czym musisz pamiętać prowadząc nawet niewielką firmę?

Kategoria: Inne Opublikowano: środa, 20 styczeń 2021 Super User

writing 1149962 1920Jeśli posiadasz małą gastronomię, prawdopodobnie bardzo dobrze znasz się na kulinariach. Jeżeli masz własne studio artystyczne – jesteś specjalistą od nasycenia barw, kadrowania, czy doboru modeli. Tak samo – jeśli kochasz przygotowywać wyjazdy. Może jesteś fantastyczny w kwestii wycieczek w najmniej znane rejony globu i jesteś mistrzem w pozyskiwaniu najtańszych lotów, ale... przy każdej działalności, niezależnie od dziedziny – niezbędne są obszary, które nie są podstawową sferą przedsiębiorstwa.

 

Temat odnosi się do usług podatkowych, IT, transportowych i innych, które z powodzeniem możemy podzlecać – poza nasz biznes. Outsourcing praktykowany jest w wielu różnych specjalizacjach. Jego istotną wartością jest oszczędność roboczogodzin, a więc i finansów. Oddanie fachowcom tematów, które nie są czołową sferą naszej firmy, ściąga nam z pleców obowiązek znajomości tematów, na których po prostu nie musimy się znać. Przekazując usługę do firmy, która się w wybranym temacie obraca, liczymy na jej wiedzę - ale jednocześnie na aktualne nowinki z wskazanej kategorii.

 

Outsourcowanie jakich usług jest najpopularniejsze?

 

Przedsiębiorcy niezaprzeczalnie najchętniej przekazują na zewnątrz tematy księgowe i szeroko rzecz ujmując usługi IT. Outosrcing informatyczny zwykle dotyczy wielu przeróżnych sfer. Czasem posiadamy w organizacji specyficzną ofertę dla której niezbędne jest dedykowane oprogramowanie. W takiej sytuacji poszukujemy wykwalifikowanej firmy IT, która mogłaby je dla nas wykonać. Firma programistyczna która ma umiejętności w programowaniu dla małych firm, oraz używająca na co dzień języki programowania, może niesamowicie nas wesprzeć w zarządzaniu niewielkich rozmiarów biznesem.student 849825 1920

Kolejną, najczęściej zlecaną na zewnątrz usługą, jest usługa finansowa. Niewielu z nas zna się na liczbach, księgowaniu i podatku VAT. Ustawy w Polsce jest zawiłe, ale przede wszystkim wielokrotnie się zmienia. Biura księgowe, które sprawdzają te zmiany na co dzień, często są dla przedsiębiorców olbrzymią kopalnią informacji. Dlatego nawet mała firma, zwykle ma biuro rachunkowe na zewnątrz.

Zlecając usługi poza nasz biznes – zmniejszamy ewentualne straty, szanujemy nasz czas, jaki mamy możliwość przeznaczyć na główną sferę naszej działalności. Dzięki temu, mamy więcej czasu na potrzeby zleceniodawców. Poza tym, im dokładniej ich obsłużymy, tym większa szansa, że powrócą i polecą nam następnym znajomym.


Odsłony: 239