Nietypowy zawód - czyli czym zajmuje się wedding planner?

Kategoria: Inne Opublikowano: wtorek, 16 marzec 2021 Super User

wedding photography 5582980 1920Do tej pory organizację ślubu z udziałem specjalisty, widzieliśmy przede wszystkim w kinie amerykańskim, gdzie wesele organizuje się z ogromnym rozmachem. Teraz stało się to coraz bardziej modnym zawodem również w Polsce. Czym rzeczywiście zajmuje się organizator imprez weselnych? Co należy do jego zadań i w których kwestiach może nam doradzić przy koordynacji tak ważnej z życiu imprezy?

Pierwszą kwestią jest selekcja hotelu, w jakim będzie wesele. Na rynku działa wiele lokali weselnych, czy pensjonatów, oferujących takie usługi. W największych miejscowościach Polski – propozycja ta jest szeroka, zdołamy w związku z tym bez problemu wybierać z usług hotelu w Gliwicach, zobacz tutaj, czy oferty hotelu w Krakowie. Zaletą hoteli w dużych miastach, jest nie jedynie ich szeroki wybór – ale dodatkowo obecność usług dodatkowych – takowych jak spa w hotelu, czy hotelowa pływalnia. Także mniejsze miasteczka oferują ciekawe lokalizacje na zorganizowanie wesela. Nawet w mniej popularnych mieścinach znajdziemy hotele i restauracje o odpowiednim zapleczu, chociażby hotel w Gorzowie Wielkopolskim, lokal ślubny w Kielcach, czy restaurację w Legnicy.

Sala weselna bez wątpliwości może mieć najrozmaitszy charakter, powierzchnię, czy wystrój. Wskazane jest wybrać taką, która odpowie na nasze potrzeby – w kwestii liczby członków rodziny, ale podobnie ergonomię i estetyczne aspekty zbieżne z naszą wizją. O ile hotel nam się spodoba jest szansa, że niebawem zajrzymy ponownie, by zorganizować np. chrzciny w hotelu Kraków. Czy też wykorzystać elementy z usług sprawdzonego hotelu Gorzów - i spożytkować tę wiedzę praktyczną ww firmie, wiedząc już gdzie pożądane byłoby załatwiać imprezy firmowe. Gdy miejsce już mamy wytypowane - obojętnie, czy będzie to hotel w Gliwicach, czy sala w innym zakątku kraju – ważkim zajęciem jest przygotowanie sali, zadbanie o jej dobrany dekorację, czy nagłośnienie. Dodatkowo w sferze doboru jadłospisu, jesteśmy w stanie oprzeć się na wedding plannerze. Po pierwsze zna on obecne trendy w branży gastronomicznej, wie co jest modne i jakie rozwiązanie jest praktyczne. Kolejna kwestia – ma pozyskane kontakty w restauracjach, przedsiębiorstwach oferujących catering. Pozyskane potencjalne zniżki, z których pożądane byłoby skorzystać.wedding 2595862 1920

Również w kwestii doboru innych rzeczy – tego typu jak obsługa wesela, oświetleniowcy, animator, czy chociażby muzycy – warto – nawiązanie współpracy z firmami, proponującymi takie usługi - oddać w ręce persony doświadczonej, znającej rzeczywistość i współcześnie panujące ceny. Wedding planner umie nas dodatkowo wesprzeć przy wyborze stroju ślubnego Panny Młodej, jak i ubioru Pana młodego. Jest w stanie także zadbać o inne detale – jak np. zaproszenia, ozdoby, czy selekcja roślin na stoły. Oczywiście to, w których sferach będzie nas wspomagać specjalista – należy całkowicie do nas, w zależności od możliwości zaangażowania, czasu jaki mamy – jak i kosztów.

Zobacz również - https://www.qubushotel.com/pl/hotel-krakow

Odsłony: 226