Pensja lekarzy – w której dziedzinie zarabia się najlepiej?

Kategoria: Inne Opublikowano: piątek, 23 wrzesień 2022 Super User

money g5d9d3cd7c 640Wypłata medyka w dużej mierze wynika z specjalności. Na inne zarobki może liczyć stomatolog, a na inne lekarz pierwszego kontaktu. Warto przyjrzeć się więc dokładniej tematyce specjalizacji medycznych oraz temu, które z nich są najbardziej opłacalne dla początkujących lekarzy.

Specjalizacja w medycynie. Co to takiego?

Specjalizacja medyczna to uprawnienia nadawane medykom w danej dyscyplinie medycznej po otrzymaniu pozytywnego wyniku egzaminu na szczeblu państwowym. To dowód na posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Wykaz dziedzin medycznych jest długi, a uwzględniony jest w nim m. in. kardiolog, okulista, pediatra i wiele innych. Także i lekarz ginekolog znajduje się w wykazie specjalizacji medycznych.

Najwyżej wynagradzane specjalizacje

Do najwyższej wynagradzanych specjalizacji medycznych zalicza się aktualnie m. in. anestezjologia oraz okulistyka. W gronie dobrze opłacanych lekarzy znajdują się również chirurdzy, głównie ci przeprowadzający operacje z zakresu medycyny estetycznej, typu przeszczep włosów. Metoda DHI jest jedną z powszechnie wykonywanych na tym polu.
Na wysokie dochody mogą liczyć także ginekolodzy, szczególnie że wielu z nich zakłada prywatne placówki. W większości z nich wykonywane są nowoczesne testy diagnostyczne, takie jak test PAPP-A.

Należy dodać, że na zarobki medyków rzutuje nie tylko wybór dziedziny, lecz również miejsce wykonywania praktyki. Może być nim albo państwowa placówka, bądź prywatna przychodnia. Szerokie grono medyków decyduje się też na prowadzenie własnej praktyki.

W jakie dziedziny dobrze jest celować?

doctor g34e33308e 640Aktualnie za szczególnie dochodowe uznaje się te specjalizacje, które gwarantują możliwość założenia medykowi własnej przychodni, gdzie mogą oni wykonywać świadczenia o ograniczonej dostępności w ramach funduszu. Jednym z nim jest m. in. badanie płodności.

Warto również brać na cel takie dziedziny jak dermatologia, oraz w specjalizacje stomatologiczne, również w ortodoncję. Patrząc na koszt zabiegów stomatologicznych oraz ortodontycznych w prywatnych placówkach, profesja stomatologa może zapewnić wysokie wynagrodzenie.

Przydatne źródła:

https://premium-medical.pl/ - Centrum medyczne Premium Medical w Warszawie

Cennik usług medycznych może dać pogląd na zarobki https://premium-medical.pl/cennik/

 

Odsłony: 36