Nowoczesna nawigacja nie tylko do planowania podróży

Kategoria: Inne Opublikowano: niedziela, 20 sierpień 2023 Super User

ipad 632394 640Systemy nawigacyjne wiązane są głównie z określaniem trasy. Jak generalnie wiadomo, umożliwiają łatwo dojechać do punktu docelowego. Czy musi być to jednak ich jedyna funkcja? Dobrze wiedzieć, że GPS może być stosowany również do innego typu zadań. Wskazujemy, w jaki sposób można jeszcze zastosować tego typu sprzęt.

Na czym polega system nawigacyjny?

Technologia GPS, jest systemem nawigacji satelitarnej, wykorzystywanym do wskazywania pozycji konkretnego użytkownika. Nowoczesne systemy nawigacyjne dobrej jakości pracują z wysoką dokładnością.
GPS znajduje zastosowanie w wielu obszarach ludzkiej działalności. W sprzedaży znajduje się na przykład system antykradzieżowy GPS, jak również zaawansowane technologie monitoringu zespołów samochodowych dla firm.

Asekuracja przed kradzieżą

Kradzieże samochodów nie należą stale do rzadkości. Stąd też właściciele czterech kółek korzystają z różnego typu metod, aby umożliwić zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Dość często na tym polu wykorzystuje się właśnie technologie nawigacyjne. Rzeczywiście są one w stanie zagwarantować lepszą ochronę niż inne popularne blokady.
Dużą renomą wśród kierowców chwali się na przykład blokada antykradzieżowa CAN. Jej działanie polega najogólniej na odcięciu w razie konieczności zapłonu lub unieruchomieniu elektronicznym pojazdu. Silnik będzie mógł odpalić wyłącznie po odczytaniu określonego przekazu ze sprzętu właściciela.

Monitoring flot samochodowych

highway 3392100 640Innym sposobem wykorzystania systemów GPS jest śledzenie flot samochodowych. Liczna grupa przedsiębiorstw stosuje aktualnie monitoring floty, by zyskać potwierdzenie, że pojazdy są użytkowane przez kierowców we właściwy sposób. Ponadto daje możliwość kontrolować współczynniki związane z jazdą będących w użyciu aut - sprawdź monitoring floty na XTrace.pl.
Sposób, jakim jest monitoring aut GPS, umożliwia skrupulatne monitorowanie umiejscowienia pojazdu oraz jej nadzór na obrazach urządzenia cyfrowego. W ten sposób można zniwelować pokonywanie zbędnych przebiegów, a właściciele zespołu pojazdów mogą kontrolować, czy ich pojazdy są wykorzystywane zgodnie z zasadami. To natomiast przekłada się w pewien sposób na ograniczenie kosztów - dowiedz się więcej o systemie XTrace.

Odsłony: 42