Dodanie mieszkania na Airbnb - czy w ogóle warto?

Kategoria: Nieruchomości Opublikowano: piątek, 12 październik 2018 Super User

sypialniaWynajmowanie własnych apartamentów turystom to z roku na rok bardziej popularna praktyka na całym świecie. Oprócz zarobku, który zdaje się być najczęstszą motywacją do oddawania domostw nieznanym podróżnym, korzyści niezwiązanych z pieniędzmi można naliczyć znacznie więcej

. Co najlepsze wpada do głowy, to to, że można spotkać wielu ciekawych turystów, którzy mogą swoich hostów zainspirować do samodzielnych podróży.

Jeszcze większe możliwości zapoznania się z osobami z nieznanych kultur oferuje ”kanapowy surfing”, który nie jest po prostu wynajmowaniem chętnym domów, lecz jest oferowaniem bezpłatnego noclegu. Zamiast zapłaty, otrzymuje się nowe znajomości, a to daje nowe spojrzenie na rzeczywistość, urozmaica nudne dni, zachęca do spontaniczności – czyli gwarantuje coś, czego nie da się kupić w żaden sposób.

Zalogowanie się na portalach takich jak Airbnb czy ”surfing kanapowy” daje motywację do wyruszenia samemu w świat. Co ciekawe, znalezienie mieszkania (kanapy) w interesującym kogoś mieście bywa zazwyczaj za pomocą tych portali szybsze i mniej stresujące, aniżeli zabookowanie odpowiadającego oczekiwaniom motelu, który nie byłby za drogi i był blisko najważniejszych atrakcji. Wyruszając na wakacje czy w Europie, albo też do państw orientalnych, warto zatem rozejrzeć się za propozycjami tych coraz bardziej popularnych witryn.

podróznyPomimo, że plusów jest znacznie więcej, aniżeli argumentów przeciw, to nie powinno być zaskoczeniem, że wiele osób dalej nie daje się do tego zachęcić, a co za tym idzie – wydaje za dużo na gorsze, jeśli chodzi o jakość i koszt, gospody. Wyruszając daleko, w orientalne miejsca, które bywają może biedniejsze, może bardziej niebezpieczne, nie zawsze ma się ochotę jechać z obawą, że potencjalny host nie pojawi się na czas, nie będzie przyjemny, albo po prostu nas oszuka. Bojąc się szukania łóżka na własną rękę, można zawsze wybrać jedną z wielu propozycji, oferowanych przez stowarzyszenia podróżnicze. Oni, czyli wprawieni w wyszukiwaniu tańszych noclegów globtroterzy, pomogą objechać całą ziemię i to nie tylko szlakiem najbardziej przereklamowanych zabytków.

Odsłony: 934