Jak właściwie zaplanować domowy budżet i zaoszczędzić nawet kilkaset zł?

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: sobota, 26 listopad 2016 Super User

domowy budzetPlanując miesięczny budżet swojego gospodarstwa domowego warto rozpisać wszystkie koszty. W takiej liście uwzględnij zarówno wydatki cykliczne, które pojawiają się każdego miesiąca oraz koszty okazjonalne (święta, uroczystości) o jakich wiesz właściwie wcześniej.


Sklepy zachęcają do zakupu dużymi uroczystościami również przecenami. skoro jesteśmy pewni oszczędności, po opuszczeniu marketu może się okazać, iż rzeczywiście właściwie wrzuciliśmy do kosza sporo artykułów, które nie były nam konieczne. Chcieliśmy zaoszczędzić, natomiast w gruncie rzeczy tylko bardziej ograniczyliśmy swój budżet. Aby się przed tym ustrzec, przed każdym wyjściem na zakupy zrób listę zakupów i zupełnie się jej trzymaj. Natychmiast po miesiącu zboczysz pierwsze aczkolwiek wielkie efekty.

Kupując poprzez Internet zaczerpnij z porównywarek cenowych. Różnica opłat może zaskakiwać, więc poświęć chwilę, by wybrać najtańszą okazję.

Jeśli jesteś już pod kreską, zaś jest dopiero połowa miesiąca oraz nadal daleka podróż do pensji – nie pożyczaj. Zwłaszcza w parabankach. Prowizje za

danie kredytu również odsetki są znaczące. Choć taka pożyczka zagwarantuje chwilowe złapanie oddechu, to na dłuższą metę tylko zwiększy problem.

 

 

stopa zyciaLepiej chwilę się przemęczyć oraz tymczasowo obniżyć stopę życiową, aniżeli później żałować przyjętej na szybko decyzji.

Jeśli jest szansa oraz posiadasz taki w przestrzeni, skorzystaj z outletu. Ubrania z dawnego okresu potrafią być wciąż eleganckie, natomiast ich wartość zdecydowanie mniejsza.

Jazda pojazdem także jakiekolwiek wydatki z tym połączone takie jak zabezpieczenie, paliwo, naprawy potrafią zjeść niemałą fortunę w granicy roku. Gdy masz okazję możesz dojeżdżać rowerem do pracy lub komunikacją miejską. Kolejnym walorem jest na wzór czytanie książki w autobusie, lub działalność nie możliwa do pogodzenia z prowadzeniem auta.

Znaczną ekonomią będzie również ograniczenie używek. Nawet paląc o kilka papierosów dziennie mniej albo wypijając o jedno piwo mniej podczas każdej randki w barze jesteś w stanie zaoszczędzić kilkaset zł miesięcznie!

Odsłony: 1564