Nowoczesność w sprzątaniu – czyli rozwiązania dla firm innowacyjnych

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: wtorek, 01 marzec 2022 Super User

student g314424bbc 640Czyszczenie lokali nie jest branżą jaką odruchowo kojarzymy z nowoczesnymi technologiami. Jednak postęp który ma miejsce w ostatnich latach da się zauważyć także w tak zdawałoby się trywialnej aktywności jak sprzątanie.

Oznaki tego procesu można odnaleźć w wielu współczesnych mieszkaniach, pod postacią coraz popularniejszych autonomicznych robotów sprzątających. Jeszcze nie tak dawno temu były one uważana jako ekscentryczna nowinka. Teraz, kiedy wykazały swoją przydatność, do wyboru jest dużo modeli takich urządzeń i pomału wypierają one ręczne odkurzacze.

Wspomniany przykład dotyczy jednakże do przeznaczenia prywatnego. Natomiast co ze sferą profesjonalną? Przemysł sprzątający zwyczajowo opierał się na pracy ludzi, gdyż to rozwiązanie było najmniej kosztowne. Wiąże się to związane z tym, że osoby zatrudnione do wykonywania prac tego rodzaju najczęściej są domeną osób niewykwalifikowanych, a co za tym idzie nie oczekują dobrych zarobków. W takiej sytuacji kupowanie bardzo nowoczesnych maszyn czyszczących, czytaj też: https://kastell.pl/maszyny-czyszczace/, może znacząco podnieść wydajność pracy i szybkość sprzątania.

Dodatkowo konieczne jest właściwe przeszkolenie pracowników. Na przykład pady do czyszczenia podłóg, używane w szorowarkach, możemy znaleźć w wielu różnych odmianach. Użycie danego modelu zależy od różnorodnych czynników, takich jak rodzaj sprzątanego podłoża czy stopień jego zanieczyszczenia. Generalnie materiały powinny być dobierane odpowiednio do zastosowania, dotyczy to przytoczonych już tu padów, szczotek do maszyn czyszczących, jak https://kastell.pl/szczotki/, listew zbierających czy choćby kół na jakich porusza się urządzenie.

Porównaj zamiatarki samojezdne na https://kastell.pl/zamiatarki/samojezdne/, zamiatarka samojezdna usprawni zachowanie czystości nawet w dużym centrum handlowym.

cleaning g2390f3edc 640Oczywiście są warunki kiedy wykorzystanie ,,ciężkiego” sprzętu jest zwyczajnie koniecznością. Gdy trzeba wyczyścić podłogi dużej hali magazynowej czy hipermarketu to zatrudnienie do tego przysłowiowej Pani Krysi z miotłą w ogóle nie jest rozwiązaniem. Konieczne jest zastosowanie właściwych urządzeń jak zamiatarki samojezdne czy szorowarki.

Reasumując, nawet w zdawałoby się tak mało nowoczesnej branży jak sprzątanie, istnieje pole dla współczesnych technologii. Jest to związane z pewnymi kosztami, jednakże można dzięki temu osiągną rezultaty znajdujące się poza możliwościami zajęcia dla ludzi.

Odsłony: 80