Skąd wziąć środki na własny dom lub biznes?

Kategoria: Finansowy pomocnik Opublikowano: sobota, 01 październik 2022 Super User

hand g0ba149536 640Rozmyślasz o domku na wsi, z urokliwym zrobionym z drewna tarasem, na którym oczami wyobraźni już teraz pijesz poranną kawę? A może pragniesz mieć własny biznes samochodowy? Twoja własna gastronomia? Ile ludzi tyle pomysłów. Czy jednak wszyscy mamy jak spełnić swoje fantazje?

Dla chcącego nic trudnego – z każdej strony zalewają nas takie hasła. Owszem – całkiem sporo zależy od nas. Jednak czy wszystko? Istnieje jednocześnie sporo czynników niezależnych od nas - kraj pochodzenia, sytuacja geopolityczna, majątek, koneksje rodzinne, rejon geograficzny w którym przyszło nam żyć.

Warto jednak próbować. Lepiej spróbować i żałować, aniżeli żałować że się czegoś nie spróbowało. Jesteś kowalem swojego losu. Słyszałeś to nie raz. Zacznij działać już teraz. Wybierz lokal, przemyśl kartę dań, znajdź obsługę. Zbuduj domek lub kup gotową nieruchomość. Otwórz warsztat. Niezbędna będzie pewność siebie, koncepcja, a także wparcie rodziny. Jeżeli cel cię przeraża - zacznij od pojedynczych kroków.

Ok. Jednak to wszystko trzeba sfinansować. Skąd pozyskać środki na spełnianie fantazji?

Możliwości jest sporo. Mający szczęście mogą liczyć na fundusze rodzinne. Niewielu z nas ma jednak taką sytuację. Odnosi się to jedynie nielicznych. Pozostali mogą wspomóc się produktami finansowymi oferowanymi na rynku. Instytucje finansowe proponują różne pożyczki i kredyty. Od małych wartości dostępnych od ręki po znacznie większe kredyty hipoteczne pod zastaw mieszkania. Jednakże to duże ryzyko, i oczywiście przymus spłaty takiego kredytu przez wiele lat. A co jeśli pomysł nie wypali? W przypadku firmy mamy możliwość pomniejszyć to zobowiązanie przez namówienie innych osób do kooperacji. W temacie lokalu później możemy go spieniężyć – kondycja na rynku nieruchomości wciąż jest niezła. Możemy rozważyć także wynajęcie takiej nieruchomości.

road through village g72003e595 640Mówi się że nie ma sytuacji bez rozwiązania. Rzecz jasna to jedynie hasła – zanim przystąpisz do spełniania własnych pomysłów, warto rozważyć liczne zalety i przeciw i z detalami oszacować konsekwencje a także opracować plan awaryjny, jakby cokolwiek poszło źle. Najistotniejsze jednak by próbować. Mamy jedno życie, którego nikt inny zamiast nas nie przeżyje. Sama próba osiągnięcia marzenia może być ciekawa! Kto wie co może nas spotkać w międzyczasie?

Odsłony: 28