Czy warto zatrudniać psychologa w firmie?

Kategoria: Praca Opublikowano: czwartek, 12 lipiec 2018 Super User

Coraz więcej przełożonych zdaje sobie sprawę z wagi, jaką ma dobre samopoczucie osób przez nich zatrudnianych. Korporacje kooperują ze studiami fitness, sprzedając swoim pracownikom karnety w niskich cenach.

 

Mówi się także o codziennych ćwiczeniach, praktykowanych podczas przerw. Podobne pomysły działają pozytywnie na samopoczucie członków zespołu, a także ich wszystkich integrują. Lecz co z psychicznym zdrowiem pracobiorców? Czy dbanie o nie jest zadaniem przełożonego? Czy niezadowolony z życia człowiek gorzej wykonuje polecenia? Czy opłaca się mieć specjalistę psychologii w korporacji

Zobacz: www.superego.com.pl

Należy zauważyć, że w momencie, w którym monotonia stanie się częścią wykonywania nawet uwielbianego zajęcia, łatwo da się znienawidzić swoje miejsce pracy. Doktor psychologii lub specjalista, zajmujący się coachingiem, który także stosuje metody z obszaru psychologii, dba o podsycanie zaangażowania swoich rozmówców za pomocą dyskusji, spotkań, dawania wskazówek. Jego zatrudnienie w firmie jest w stanie zapewnić same korzyści. W wyniku takich praktyk pracobiorca zyskuje pomoc i wskazówki, w jaki sposób radzić sobie z prywatnymi problemami, w jaki sposób pokonywać bariery nie do przejścia, jak nie postrzegać pracy jako zajęcia znienawidzonego. Menadżer za to dowiaduje się, w jaki sposób zapewnić środowisko pracy, które jest w stanie bezustannie zachęcać pracowników do działania.


Coach pokazuje, jak wykreować środowisko pozytywne, dzięki ustaleniu, czym inspirują się kolejni członkowie zespołu, uporządkowuje relacje między „górą” i pracownikami, doczytaj na stronie. Przypatrując się, może określić, jakim sposobem zaangażować biernych zatrudnionych, cieszących się wyłącznie z godziny zakończenia zmiany. Coach poprawia ich samoocenę, udowadnia im, że posiadają głos i mogą wpływać na doskonalenie firmy, zapewnia także sposobność korzystania z prywatnych konsultacji, dlatego, że człowiek, niepotrafiący sobie poradzić z kłopotami, które nie są związane z obowiązkami, będzie mógł dopiero po ich przeanalizowaniu być gotowym na oddanie się wyzwaniom zawodowym.


Dzięki takim działaniom cały biznes może być bardziej wydajny, jednostka gospodarcza może w niedługim czasie zdobyć o wiele więcej sukcesów i doprowadzić do tego, że praca przestanie być przykrym obowiązkiem, a jawić się zacznie jako ciekawy pomysł na rozwój.

Odsłony: 865