Zarabianie na organizacji wesel

Kategoria: Praca Opublikowano: poniedziałek, 30 lipiec 2018 Super User

dotacjenaerp1Wedding planning jest biznesem, który z roku na rok rozwija się coraz bardziej. Wynajmowanie pomocnika do planowania ślubu jest naturalne – przyszłym małżonkom brakuje zazwyczaj czasu na aranżowanie swojego ślubu od A do Z.

Zatrudnienie doradcy ślubnego jest po prostu zapewnieniem sobie fachowo przygotowanego specjalnego dnia. To zmniejszanie sobie zbyt wielkiej ilości stresu i redukowanie możliwości wpadek.

Tak to wygląda z punktu widzenia młodej pary. Ale jak może widzieć swoją pracę sam konsultant weselny? Czy fajnie jest nim zostać?

Błędnym jest założenie, że praca wedding plannera to wyłącznie lekki i niezbyt wymagający zawód. Przecież wszystek stres, połączony z zatrudnieniem florysty, fotografa, zespołu, kateringu i innych, spada właśnie na niego. Naturalnie płaci się mu za to spore wynagrodzenie.

Do takiego typu biznesu nadają się osoby pełne zdyscyplinowania, motywacji do stałego pozostawania w ciągłym kontakcie ze zleceniodawcami, którzy to, tak w trakcie ślubu, jak i przed nim, mogą być przeraźliwie wrażliwi i pełni nerwów.

Jeżeli uważasz siebie jako osobę miłą i otwartą na ludzi wokół, zdolną do łatwego nawiązywania przyjaźni, pozytywną i, co najważniejsze – umiejętnie rozporządzającą swoim czasem, wtedy kariera wedding plannera może być dobrym pomysłem. Aby jednak w pełni czuć się wspaniale w tym biznesie, trzeba również odczuwać przyjemność z uszczęśliwiania obcych osób, to znaczy satysfakcjonowania przyszłych nowożeńców.

dotacjenaerp2Właśnie na tym polega zadanie wedding plannera.
Jak jednak stać się wedding plannerem? Przede wszystkim nie powinno się zaczynać od zera i rzucać na głęboką wodę, bo można prędko utonąć.

Powinno się zapewnić sobie uprzednio odpowiednio kompetentną siatkę kontaktów, tak, aby być pewnym, że nic się nie zepsuje. Mimo tego, że dotychczas nie ma właściwej szkoły, która by wykwalifikowała właśnie do takich zadań, to oferowane są liczne kursy, na których można się bardzo dużo nauczyć i otrzymać specjalistyczne wiadomości na temat tego biznesu.

Pytaniem ważnym pozostaje: czy to się opłaca? Oczywiście, że tak. Wedding plannerzy w zamian za swoje profesjonalnie spełnione zadania dostają wysokie opłaty, dlatego, że to, co oferują, a jest tym zapewnienie, że wesele będzie udane, jest tego warte.

Odsłony: 914