Zachowaj wydajność w pracy - pamiętaj o odpoczynku w ogrodzie

Kategoria: Praca Opublikowano: niedziela, 28 kwiecień 2019 Super User

Praca na komputerzeWielu z nas chciałoby zostać jak najlepszymi przedsiębiorcami i przez to szczególną uwagę zwraca na poziom swej skuteczności. Tego typu nastawienie konsekwentnie grozi pracoholizmem, który wywołuje skutek odwrotny do założonego: przestajemy być wydajni, stajemy się wyczerpani i coraz gorzej realizujemy swe zadania. W jaki sposób ustrzec się takiego obrotu spraw?

Przede wszystkim należy pamiętać o regularnym odpoczynku, np. w przydomowym ogródku. Dobrze jest w wolny dzień oddalić się od komputera i spędzić czas przy stole ogrodowym z krewnymi lub znajomymi, by mieć moment spokoju. Podczas dnia z kolei można zapewnić sobie krótki odpoczynek, wychodząc na dwór i wyciągając się na moment w leżaku ogrodowym, lub zrobić krótką przechadzkę po okolicy. Nie trzeba nie wiadomo czego, by odzyskać całkowitą efektywność.

Żadna osoba nie może przecież robić wszystkiego na 100% bezustannie. W którejś chwili pojawiają się oznaki wyczerpania: nie zdołamy się skupić, zaczynamy robić błędy, mamy spowolniony czas reakcji. W konsekwencji na tę samą pracę musimy poświęcać coraz to więcej siły, a do tego jej wydajność bardzo spada. Mozolna praca bez odpoczynku ma duże szanse negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze wyniki w firmie, ale i na nasze zdrowie. Niedostatek wytchnienia wywołuje brak energii lub złość, migreny, nadciśnienie, wzmaga niebezpieczeństwo chorób układu krążenia - a to i tak nie wszystkie skutki, które powoduje uporczywe zmęczenie.

Czas w ogrodzieOgromnie ważne jest, by pamiętać o wypoczynku nie tylko na urlopie. Znakomitym planem na zachowanie świeżości intelektu mogą być częste odwiedziny w ogródku (lub chociaż na tarasie). W miesięcznym rozkładzie obowiązków warto wziąć pod uwagę przebywanie poza domem, zadziała to dobrze na naszą efektywność oraz samopoczucie.

Przestrzeń odpoczynku warto zaopatrzyć w użyteczne meble ogrodowe. Dzięki nim będziemy mogli wypoczywać nie tylko aktywnie, przekopując grządki, ale i np. oddając się lekturze na leżakach ogrodowych. Aby zapewnić długookresowy komfort, warto zainwestować w meble z technorattanu. Ten współczesny półprodukt ma wszystkie atuty zwykłego rattanu, ale jest o wiele od niego wytrzymalszy i bardziej niepodatny na niekorzystną pogodę. Nie potrzebujemy zatem niepokoić się chowaniem mebli ogrodowych do altanki na czas opadów czy nawet sezonu grzewczego. Stoły ogrodowe będą mogły stać na dworze przez cały rok, a po zimie wystarczy tylko przetrzeć je wilgotną szmatką.

Jeśli zależy nam na maksymalnej wygodzie i chcemy mieć pewność, że nasz wypoczynek będzie bez wątpienia dobry, powinniśmy też zadbać o parasole ogrodowe. Wypoczynek w wysokiej temperaturze prawdopodobnie nie będzie słodkim relaksem, a raczej męczarnią i też może mieć negatywny wpływ na nasze samopoczucie. W związku z tym tak ważne jest, by pomyśleć o ochronie przed silnym promieniowaniem, stawiając parasole ogrodowe w takim położeniu, by zasłaniały maksymalnie rozległą powierzchnię.

Gotowe zestawy mebli ogrodowych mogą wiele kosztować, ale niekoniecznie będzie to duży problem. O zakupach warto pomyśleć przed nadejściem zimy i zaczekać na wyprzedaż mebli ogrodowych. Dzięki temu nie narazimy się na nadmierny nakład pieniężny, a jeśli zdecydujemy się na meble z technorattanu, nie będziemy mieć problemów z ich przechowywaniem. Bezproblemowo poczekają na dobrą pogodę, gdy będziemy mogli odpoczywać na leżakach ogrodowych i oczyszczać umysł zanim powrócimy do pracy.

Odsłony: 1428