Rozmowa kwalifikacyjna – należy się do niej odpowiednio przygotować

Kategoria: Praca Opublikowano: wtorek, 31 styczeń 2017 Super User

rozmowaPierwsze wrażenie wykonasz już podczas zgłoszenia się do recepcji.Istotny jest styl w który się przedstawiasz też jakie zajmujesz stanowisko do twarzy spotykających się w obiekcie.

Często to właśnie osoby z recepcji wystawiają pierwszą ocenę przyszłemu pracownikowi. Rekruterzy żądają od kandydatów, iż będą rzetelni dodatkowo rozluźnieni. Jeśli już od progu zaczniesz narzekać na ostatniego pracodawcę to nie przewiduje to zbyt ogromnego sukcesu. Skoro narzekasz na byłą firmę, równie dobrze potrafisz wpłynąć na niekorzystną opinię środowiska w którym starasz się rzeczywiście o zatrudnienie, nieprawdaż?

Nie bój się pracowników działu HR. Będą pewnie dobrze nastawieni, odwdzięcz się im stąd tym samym. Nie unikaj kontaktu wzrokowego także działaj aktywnie w konferencji. Jeśli czujesz, że pragniesz – użyj gestów pozawerbalnych. Jeżeli będziesz na siłę ograniczać ruchy rąk nie zrobisz prawdziwego wrażenia bycia pewnym siebie. Dodatkowo nie spoufalaj się zbyt z ludźmi HR. Jeżeli sami nie zaczną mówić do ciebie po imieniu – nie organizuj takiego nastawienia.

cvZ innej strony zbytnia pewność siebie może odstraszyć rekruterów. Nikt nie lubi przemądrzałych pracowników. Bądź pewny swoich kompetencji, natomiast się nie wywyższaj. Jeśli pracodawca poprosi cię o CV bądź drugie materiały – koniecznie przynieś je ze sobą. To czołowy test, który ma za zadanie ustalić, czy możesz się wywiązać z danego zadania.

Nawet gdy spodziewasz się ważnego telefonu, komórka powinna być co najmniej wyciszona. Rozmowa kwalifikacyjna nie powinna trwać dłużej aniżeli godzinę a po jej przeprowadzeniu możesz przecież niezwłocznie oddzwonić.

Ubrania jakie nałożysz na rozmowę kwalifikacyjna winny być czyste także gustowne, jednakże bez przesady. Dopasuj ubiór do klasy pracy działającej w firmie. Jeśli aplikujesz do agencji reklamowej nie musisz być pod krawatem, jednak przepocony podkoszulek to teraz lekka przesada. Jeżeli stanowisko miesza się z finansami lub rachunkowością – wybierz strój biznesowy.

Jeżeli nie realizujesz w pełni wymogów na konkretne zadanie to nie zatajaj takiej danej. Potrafisz na wzór wspomnieć, że dotychczas nie znasz dobrze któregoś z stylów programowania, lecz z ochotą się go nauczysz. Braki językowe podobnie są do nadrobienia a pracodawca powinien to zdecydowanie wiedzieć. Objaw się z ambitnej strony dodatkowo potwierdź, iż masz łatwość nauki kolejnych rzeczy.

Odsłony: 1935