Kiedy najlepiej szukać pracy?

Kategoria: Praca Opublikowano: środa, 15 luty 2017 Super User

Każdy człowiek, przynajmniej raz w życiu, zastanawiał się nad zmianą pracy. Są oczywiście osoby, które kochają to co robią, ale wiadomo, można robić to samo, tylko u innego szefa, czy z innym zespołem, albo też za inną stawkę.

Kiedy zatem najlepiej jest się zacząć rozglądać za nową pracą? Oczywiście można w przypływie negatywnych emocji złożyć wypowiedzenie, ale to nie zawsze jest najlepsze rozwiązanie. Możemy zostać wtedy bez pracy nawet na długie miesiące, a to nikomu nie służy, szczególnie finansowo.

Warto zatem, mając stałe zatrudnienie, co jakiś czas rozglądać się za ofertami w branży. Nikt nam przecież nie zabroni umówić się na rozmowę rekrutacyjną, a kto wie, może otrzymamy korzystniejsze warunki niż dotychczas. Jest to też o tyle bezpieczniejsze, że nie zostajemy bez pracy z dnia na dzień i sami możemy zdecydować gdzie chcemy pracować. Warto też pamiętać, że dzięki temu na rozmowie będziemy bardziej wyluzowani – nie będziemy przecież musieli otrzymać tej pracy za wszelką cenę, jeżeli nadal będziemy mieli zatrudnienie.

Odsłony: 1198