Domowy gabinet – pomysł na biznes?

Kategoria: Praca Opublikowano: czwartek, 17 luty 2022 Super User

doctor g4d825c30d 640Praca w domu jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mieszkamy w okolicy, w którym możemy się spodziewać sporego zainteresowania naszymi usługami. Dobrym przykładem są przychodnie lekarskie bądź weterynaryjne kiedy prowadzący je medyk czy weterynarz rezyduje na peryferiach miasta. Jak urządzić tego typu gabinet? Nie jest to tak oczywiste jak zamontowanie tabliczki nad drzwiami i zawieszenie fartuszka medycznego na wieszaku.

Kluczową sprawą jest spełnienie wymagań przepisów prawa, odnoszących się do tych spraw. Ogólne wymagania dla lokalu opisane są w art. 22 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej. Dowiemy się stamtąd, że dla przykładu gabinet który nie jest w osobnym budynku ma być oddzielony od pokoi pełniących niezwiązane z gabinetem funkcje. Wymóg ten warto jest znać jeszcze na etapie projektowania budynku. Jeżeli natomiast przystosowujemy istniejący lokal, to najpewniej konieczna będzie większa przebudowa. W gabinecie obowiązkowo muszą być zamontowane zlew i umywalka z zimną i ciepłą wodą. Ponad to konieczne są pojemniki na mydło i preparatem dezynfekcyjnym oraz jednorazowe ręczniczki i dedykowany pojemnik na nie.

Oddzielną kwestią są meble. Jak każdy szanujący się gabinet, również ten lekarski powinien mieć biurko i wygodny fotel. Naturalnie pacjent też powinien mieć swoje miejsce. W przypadku gabinetu lekarskiego będzie to miejsce do siedzenia i kozetka, natomiast w gabinecie dla zwierząt - miejsce do siedzenia dla właściciela i blat dla czworonoga. Środki medyczne najlepiej jest przechowywać w szafkach z przeszklonymi drzwiczkami co pozwoli na dogodny do ich wnętrza. Warto jest też tak zaplanować układ mebli żeby mieć możliwość wygodnie skorzystać z potrzebnych przedmiotów. Półkę z tego typu przedmiotami jak gogle ochronne lub maski ochronne na twarz dobrze jest mieć pod ręką, tak żeby nie musieć chodzić po nie za każdym razem kiedy są potrzebne. Istotne jest też żeby meble gabinetu było łatwe do czyszczenia.

entrepreneur gb19cc4289 640W oczywisty sposób, opisane zostało jedynie podstawowe umeblowanie. Gabinety specjalistyczne: ginekologiczne, ortopedyczne czy stomatologiczne będą mieć umeblowanie właściwe do pełnionej funkcji. Te ostatnie dla przykładu będą mieć odpowiedni fotel zabiegowy oraz specjalny sprzęt jak choćby irygator dentystyczny. Wyposażając gabinet warto zakupić sprzęt dobrej jakości, który posłuży przez lata. Nie warto oszczędzać na wyposażeniu, kupując rzeczy firmy ,,krzak”. Jest dość prawdopodobne, że choćby irygatora Panasonic używać będziemy o wiele dłużej niż tańszego zamiennika jakiejś mało znanej marki.

Reasumując, założenie gabinetu w domku jednorodzinnym jest wykonalne, choć wymaga przemyślenia w kwestii układu pokoi i urządzenia wnętrza.

Zadbaj o wyposażenie gabinetu w fartuszki medyczne -> https://novamed.pl/fartuchy-medyczne/ oraz gogle ochronne -> https://novamed.pl/okulary-gogle-ochronne/ a także maski ochronne na twarz ->  https://novamed.pl/polmaski-ffp2-ffp3/

 

Odsłony: 67