Świetny biznes w pandemii – jedzenie na telefon

Kategoria: Praca Opublikowano: wtorek, 08 marzec 2022 Super User

cafe g7533b8ef8 640W większych miastach dostarczanie posiłków jest znaczącym sektorem rynku usług kulinarnych. Tyczy się to tak samo dostaw detalicznych jak pizza czy sushi, ale też coraz popularniejszych ostatnio tak zwanych diet pudełkowych. Wrocław nie odstaje w tej kwestii od pozostałych polskich dużych miast. Co raz więcej lokali nie utrzymuje własnych flot pojazdów, lecz współpracuje z wyspecjalizowanymi operatorami trudniącymi się dostawami posiłków, wykorzystującymi swoje aplikacje.

Rozwiązanie takie ma wiele zalet. Przede wszystkim umożliwia dotarcie do o wiele większej liczby potencjalnych klientów. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu machiny marketingowej większego partnera. Ponadto tego typu ,,outsourcing” umożliwia odcięcie się od wszystkich kłopotów związanych z użytkowaniem własnego taboru. Nie interesują nas koszty paliwa, polis, czy chociażby zaangażowania kierowcy. Usterka samochodu też nie jest naszym zmartwieniem – nie musimy paniczne wyszukiwać fraz typu ,,pomoc drogowa Wrocław” czy ,,laweta Wrocław cennik”, chociaż dobrze mieć pod ręką właściwy kontakt.

Ponad to, zwłaszcza w przypadku dostawców diet pudełkowych czy cateringu, bardzo ważne jest utrzymanie niezakłóconego łańcucha dostaw. Także to, jest o wiele prostsze jeśli transportem zajmuje się dedykowana firma. W sytuacji gdy zajmuje się tym producent, nawet pojedyncza usterka może doprowadzić fundamentalne naruszenie systemu. Znalezienie taniej lawety we Wrocławiu gdy nasz samochód zostanie uszkodzony nie rozwiązuje bowiem całości problemu – ciągle zostajemy z towarem do dostarczenia.

shopping g8fada71cc 640Jak więc widać utrzymanie floty w sprawności to nie jedynie kwestia potencjalnych kłopotów z unieruchomionym pojazdem, ale także rozsypującej się logistyki. Kiedy konieczne jest dowiezienie ładunku z zepsutego pojazdu, potrzebny jest nam samochód zastępczy, a nie laweta, Wrocław jest dużym miastem i nawet sam dojazd pojazdu zastępczego, może trwać dość długo.

Reasumując, kooperacja z zewnętrznym usługodawcą w zakresie transportu posiłków ma wiele zalet. Po pierwsze ściąga z wytwórcy wydatki związane z kupnem i utrzymaniem floty oraz z pracownikami. Ponadto system logistyki wyspecjalizowanych firm zajmujących się dowozem jedzenia, jest bardziej odporny na zakłócenia. Gdy cokolwiek wydarzy się z pojazdem nie musimy samemu szukać, dla przykładu, pomocy drogowej - we Wrocławiu można zawczasu sprawdzić cennik.

Odsłony: 294