Zawód kierowca - jakie testy i badania trzeba wykonać

Kategoria: Praca Opublikowano: piątek, 17 czerwiec 2022 Super User

highway g9333f5f0f 640Z całą pewnością, zawód kierowcy zawodowego jest niezwykle odpowiedzialnym, jak również wymagającym sposobem pracy. Ukończenie drogi umożliwiającej kandydatowi wykonywanie wymarzonego zawodu również nie jest zadaniem łatwym. Jak powszechnie wiadomo, już sama droga do otrzymania uprawnienia do prowadzenia samochodu często łączy się z wieloma wyzwaniami, a także aspektami, bez których jego otrzymanie nie jest możliwe.

Warto więc pamiętać, że kandydat na kierowcę zawodowego powinien zdać również specjalistyczne testy, a także przejść pomyślnie badania lekarskie kat b. Co istotne, przejście badań kierowców Wrocław jest priorytetem w kwestii uzyskiwania licencji kierowcy zawodowego. Jest to szczególnie istotne z uwagi na wzgląd, iż rozpoczynając jazdę samochodem, kierowca jest odpowiedzialny za zdrowie i życie innych osób. W związku z powyższym, badania na prawo jazdy Wrocław są obligatoryjnym elementem we wspomnianym procesie zdobywania upragnionego zawodu kierowcy zawodowego.

Aby zatem kandydat mógł zdać część praktyczną kursu kierowcy i podejść do egzaminu powinien najpierw przejść podstawowe badania, które potwierdzą, że nie wykazuje on przeciwwskazań do uprawiania zawodu kierowcy zawodowego. Lekarz medycyny pracy Wrocław poza standardowymi badaniami jak np. badanie wzroku, słuchu, czy też ocena koordynacji ruchowej oraz równowagi kandydata na kierowcę, powinien również wykonać badania specjalistyczne. Badanie psychotechniczne kierowców (sprawdź tutaj: https://mediprawko.pl/badania-psychotechniczne/) składa się przede wszystkim z oceny osobowości kandydata dokonywanej na podstawie wypełnionego przez kandydata kwestionariusza oraz rozmowy z psychologiem.

road ge8f218694 640Aspekt ten pozwala na ocenienie czy kierowca zawodowy właściwie zachowuje się w nagłych sytuacjach. Ponadto, badanie to zawiera również wykonanie testów uwagi oraz sprawności intelektualnej, jak również zdefiniowanie prędkości reakcji, koordynacji wzrokowo-ruchowej reakcji na nagłe światło, czy też postrzegania odległości i prędkości. Po wykonaniu wspomnianych badań kandydat na kierowcę zawodowego omawia wyniki z lekarzem medycyny pracy Wrocław, który wystawia opinię o umożliwieniu dopuszczenia do zawodu.

Poradnia medycyny pracy we Wrocławiu: https://mediprawko.pl/poradnia-medycyny-pracy/

 

Odsłony: 73