Wybierasz się do Hiszpanii pracować? Przeczytaj dlaczego warto

Kategoria: Praca Opublikowano: wtorek, 23 sierpień 2022 Super User

parc guell g553335a2c 1920Najważniejsze: temperatury

Pomimo tego, że klimat się ociepla – a w naszym kraju mamy coraz to wyższe temperatury z roku na rok, jednakowoż dni, w które jest względnie gorąco, ciągle jest niewiele. Faktycznie to jedynie 2 miesiące gdy mamy możliwość cieszyć się super letnią aurą. Zdecydowana część roku wypada w czasie zimowym lub też deszczowym. A szczególnie dotkliwe są bardzo krótkie dni.

W Hiszpanii średnia temperatura z 12 miesięcy to dwadzieścia stopni. W zimowym czasie – od grudnia do lutego śr. temperatura to od 11 do 12 stopni! W tym samym czasie woda w morzu to spokojnie 19 stopni, gdy bierzemy pod uwagę równocześnie ciepłe jak i zimowe dni.

Bliskość morzapalma de mallorca gfa4cd1b8d 1920

Pomimo tego, że mamy w kraju Bałtyk – to znowu – woda w morzu jest zwykle zimna – a pogoda w rejonach nadmorskich niezwykle zmienna. Trudno jest wybrać termin urlopu, tak by mieć gwarancję korzystania z kąpieli i plażowania.

Rynek nieruchomości

Na dzień dzisiejszy posiadłości na ziemiach hiszpańskich są w niezwykle przystępnych kwotach. Można je nabyć za ceny analogiczne do tych w złotówkach. Dla przykładu – lokum z rynku wtórnego o powierzchni ok 50 m – z loggią, w miejscowości Torrevieja – z miejską plażą - da się kupić za 60 tysięcy, a np. za osiemdziesiąt tys. Euro – lokum 80 - metrowe i do tego z basenem!

Egzotyka

Pomimo tego, że w naszym kraju mamy wiele pięknych zakątków, do których warto się wybrać, solidnym atutem przemawiającym za Hiszpanią jest bliskość przepięknych archipelagów jak np. - Ibiza, Fuerteventura, czy Teneryfa – czyli cudny urlop w na wyciągnięcie dłoni.

Praca na odległość daje nam możliwość w dzisiejszych czasach spróbowanie życia w przeróżnych zakątkach na globie. Świat stał się mały jak nigdy dotąd. Pomimo tego, że pandemia wyrządziła bezsprzecznie olbrzymie szkody – przyniosła też dobre rozwiązania w postaci pracy czy wydarzeń przez internet. Zatem korzystajmy z tego i spróbujmy zobaczyć choć kawałek globu!

Odsłony: 192