Wypalenie zawodowe – jak sobie z nim radzić?

Kategoria: Praca Opublikowano: czwartek, 29 wrzesień 2022 Super User

mobile g2695b3c70 640Obniżenie motywacji do pracy jest obecnie jednym z coraz częściej obserwowanych mechanizmów wśród pracowników. Najintensywniej teraz jesienią, gdy za oknem jest coraz to nagminniej pochmurno i szybciej zapada zmrok, wskutek czego jest mniejszą ilość naturalnego światła – jesteśmy skorzy do obniżonego humoru. Co zatem robić aby temu zapobiec?

Jest wiele sposobów aby zachować całkiem niezły humor a zatem i zapał do pracy. Pośród nich można zaliczyć medytację, aktywność sportową, zajmowanie się pasjami. Jednak najciekawszą z metod jest podróżowanie do kraju, gdzie naturalnego światła jest więcej co pozwoli nam podładować wewnętrzną energię.


Gdzie najchętniej wybierają się nasi rodacy w okresie zimowym?


Zdecydowanie jednym z najmodniejszych rejonów jest Malta. Wiecie że to archipelag trzech wysp, z czego największa nosi tę samą nazwę? Mimo tego, że łączna powierzchnia tych wysp nie jest duża, to jest na nich sporo zakątków wartych zobaczenia. Nie licząc urokliwych plaż, warto zajrzeć także do niewielkich miasteczek, które kuszą widokami, ciasnymi zaułkami, nietypową architekturą, jak również zabytkami. Rekomendujemy koniecznie zawitać do tamtejszych restauracji. Smaki maltańskie to efekt zagranicznych naleciałości m. in Wielkiej Brytanii i Włoch, choć maltańczycy mają także swoje potrawy. Pośród nich chociażby spaghetti z mięsem z królika!

Drugim wartym obrania kierunkiem jest Cypr. Tam słońce świeci prawie okrągły rok! Czy możecie wymarzyć sobie ciekawsze miejsce na spędzenie urlopu? Nie ważne, czy wybierzecie się na wyjazd w październiku czy w styczniu, miejsce to oferuje ładną pogodę a ponadto wiele cudownych zakątków do zwiedzenia. Miłośnicy wygrzewania się na plaży – z łatwością znajdą ulubione miejsce dla siebie. Jednak Cypr to znacznie więcej niż plaża i woda. Są to równocześnie Parki Krajobrazowe, liczne zabytki i idealne warunki dla ceniących sobie sporty wodne.

road gcb92c8883 640Absolutnym hitem w tym temacie są wyspy Kanaryjskie. To kolejne miejsce gdzie dobra pogoda panuje kilka sezonów. Do grupy wysp należy m. in. Teneryfa, którą szczególnie rekomendujemy. Znajdziemy tam równocześnie plaże, jak i tereny górzyste. Najwyższym szczytem na wyspie jest wulkan Teide. Wyspa ta jest wyjątkowa z tego powodu, że pomimo że niewielka, znajdziemy tu dwie zupełnie odmienne strefy krajobrazowe. Z jednej strony wyspa jest bogata w tropikalną roślinność, od południowej ma klimat dużo bardziej suchy i piaszczysty. Polecamy zwiedzić każdą z nich.

Obojętnie jaki kierunek wytypujesz na zimowy wyjazd – najważniejsze jest to, aby choć na moment uciec od zwykłej codziennej egzystencji, pobyć w ciepłym miejscu i uzupełnić baterie na dalszą część roku.

Odsłony: 173