Jak się przygotować do rozmowy i pracę?

Kategoria: Praca Opublikowano: wtorek, 08 listopad 2022 Super User

rozmowa rekrutacyjnaKiedy ubiegamy się o nową pracę, to bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do rozmowy. Oczywiście powinniśmy dokładnie pamiętać cały nasz przebieg zatrudnienia, ale to nie wszystko.

Warto przede wszystkim przygotować się w zakresie swoich osiągnięć, czy nawet porażek – o ile byliśmy w stanie wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski i lekcje na przyszłość. Takie podejście da dużo informacji na nasz temat – rekruter będzie wiedział, że zdajemy sobie sprawę nie tylko z tego co udało nam się wygrać, ale również z tego co poszło nie po naszej myśli i że potrafiliśmy wyciągać z tego wnioski, wdrożyć je w życie i naprawić zaistniałą sytuację.

 

Niezwykle ważne jest również przed samą rozmową sprawdzenie dokładnie na jakie stanowisko aplikowaliśmy oraz jaki wchodził w nie zakres obowiązków. Niestety wiele osób wysyła po kilka, kilkanaście CV do różnych firm i często podczas rozmowy nie pamięta dokładnie na jakie stanowisko aplikuje.przygotowanie do rozmowy

 

Bardzo ważne jest również to, aby zapoznać się z historią firmy, jej wizją, misją – dzięki temu będziemy w stanie w ogóle ocenić, czy jest to miejsce dla nas. Jeśli tak, to pomoże nam to też wyjaśnić rekruterowi, że widzimy się w tym miejscu, bo na przykład mamy takie same przekonania. Dzięki temu też, osoba, która będzie przeprowadzała z nami rozmowę, zobaczy, że rzeczywiście nam zależy na tym stanowisku, skoro zapoznaliśmy się z profilem firmy.

 

Oczywiści, aby to wszystko było możliwe, warto jest również notować sobie dokładnie do jakich firm i na jakie stanowiska wysyłaliśmy CV, dzięki temu się nie pogubimy i nawet jeśli otrzymamy zaproszenie na rozmowę po dłuższym czasie od wysłania naszego kwestionariusza, to będziemy pamiętali dokładnie, o które ogłoszenie chodzi. Dzięki temu też będziemy wiedzieli na jakie stanowisko ma się odbyć rozmowa oraz jaki zakres obowiązków wchodzi w grę.

Odsłony: 128